Камінь для саун ЖАДЕЇТ, Камені для сауни, каміння Жадеїт, камінь jadeite, каміння для лазні
Невіддільною частиною печей для російської бані є каміння. Їх застосовують як випаровувальні поверхні для отримання пари в лазні, для чого закладають у спеціально відведений для них об'єм печі — каменку. Специфіка умов, у яких розміщені в ньому камені, висуває до них низку особливих вимог.
Жадеїт — єдиний напівдогоцінний камінь, комплекс унікальних властивостей якого дає змогу використовувати його в лазні не тільки як джерело пари, але, головно, як лікувальний засіб.
Як показали результати дослідження властивостей Жадеїту в медичних установах, камінь має багато цілющих властивостей:
Вирівнює артеріальний тиск
Усуває нездужання від зміни погоди
Корисний під час захворювань хребта, болів у попереку
Покращує психоемоціанальний статус
Підвищує м'язовий тонус
Зменшує біль і запальні процеси під час захворювань статевої сфери
Застосовується у разі захворювань бронхо-легкового апарату
Лікує захворювання нирок і сечовивідних шляхів
Підсилює чоловічу та жіночу потенцію
Покращує склад крові
Хто це підтверджує?
Є рекомендації та відгуки Лабораторії природних лікувальних ресурсів НІЇ курортології та фізіотерапії Минздрава РФ, Новосибірської державної медичної академіки, Новосибірської автономної клінічної лікарні, Новосибірського вільного лікарсько-фізокультурного диспансера.
Зараз цілющими властивостями каменю цікава низка головних Нії Академії медичних наук Росії.
Чим пояснюються цілющі властивості каменю?
Температурне подразнення є потужним чинником впливу на фізіологічні процеси як організму загалом, так і на окремі його органи та системи. Під час нагрівання Жадеїту йде виділення метакремнієвої кислоти, іонів натрію та низки мікроелементів (Zn, Cu, Se, Ag та ін.), лише приблизно 60), які з вдихним повітрям, а також всмоктуючись із поверхні шкіри, потрапляють у кровотік. Досягаючи центрів кори головного мозку, іони надають нормалізувальний вплив на стан центральної та вегетативної нервової системи, функції ендокринних залоз, а також протизапальний ефект і бактеріостатична дія.
Так іони натрію Na+ необхідні для нормального функціонування організму, вони беруть участь у процесі обміну речовин. У плазмі крові вміст іонів Na+ — 0,32% за масою, у кістках — 0,6%, у м'язових тканинах — 1,5%. Мідь (Сu) бере участь у процесі кровотворення. Цинк (Zn) входить до складу понад 40 металоферментів, що каталізують в організмі людини гідроліз пептидів, білків та інших сполук. Цинк входить до складу гормону інсуліну. Селен (Se) здатний зберігати організм від отруєння важкими металами. Є взаємозв'язок між високим вмістом селену в організмі та низькою рівнем зниження від раку. Нагрітий у лазні Жадеїт неабияк посилює свої цілющі властивості.
Чому пара від жадеїту «легкий»?
Жадеїт, маючи дуже високу щільність і одночасно слабку теплопровідність, дає максимальну теплову видатність упродовж тривалого часу. Тепломність Жадеїту — кількість теплоти, поглинаної тілом масою 1 кг під час нагрівання на 1 градус Цельсія — становить 0,88 кДж/кгос, тоді як у габббро-діабазу не більш ніж 0,8 кДж/кгоС. Така велика теплоємність визначає здатність каменки довго зберігати тепло, що сприяє максимально довгому збереженню «легкої пари».
Скільки потрібно Жадеїту для використання в каменці?
Це якраз той випадок, коли Жадеїтом лазню не зіпсуєш. Насправді камінь може використовуватися в парилці як матеріал для личкування стін і підлоги; з жадеїту роблять лазневі полиці та лежаки.
Для використання як каменів для лазневої печі рекомендується як мінімум 15-20 кг Жадеїту. Такий об'єм дає змогу щільно закласти верхній шар каменів у пірамідальній камененці популярних моделей печей ТЕРМОФОР: Тунгуска та Калина. Решта об'єму каменки можна закласти традиційним габбро-діабазом. Однак Жадеїт можна перемішати й з іншими каменями.
Чому жадіє довговічний?
Жадеїт, дійсно, слугує довше, ніж інші камені, що застосовуються в лазневих печах-каменках.
Це викликано тим, що Жадеїть найміцніший камінь із рекомендованих до застосування в лазневих печах-каменках. Так його щільність становить, у г/см3 3,2-3,5 проти 2,79-3,3 у діабазу.
Виняткова міцність Жадеїту зумовлює його високу термостійкість, тобто здатність матеріалу, не руйнуючись, протистояти термічним напруженням, зумовленим зміною температури під час нагрівання або охолодження. Коефіцієнт лінійного теплового розширення в Жадеїту становить 0,35-0,46, тоді як у діабазу 0,8-1,05.
Доведено, що під час експлуатації в лазні Жадеїт не втрачає з часом ні своїх цілющих властивостей, ні форми. Тому Жадеїт може використовуватися в лазні набагато довше, ніж інші камені, включно з традиційним габббро-діабазом.
Чи небезпечно застосовувати Жадеїт?
Ні. Жадеїть найчистіший з екологічного погляду мінерал. Під час нагрівання Жадеїт не виділяє токсичних речовин. Його показники випромінювання у 20-30 разів нижчі за норму.
Крім того, висока термостійкість і міцність Жадеїту не дає змогу окремим каменям розтріскуватися під час різкої зміни температур, що може викликати під час використання інших каменів виліт дрібних уламків, які можуть поранити людину.
Чи є банани та сауни, де застосовується Жадеїт?
У знаменитих Сандунах є номери Люкс, оброблені Жадеїтом. Жадеїтові сауни надзвичайно популярні та зарубіж.
Так у центрі Нью-Йорка, у районі 5-ї Авеню є Жадеїтова сауна Juvenex, година перебування в якій коштує понад 100$. Напевно, не випадково в назві цієї сауни наявне латинське слово Juve, що позначає молодість.
Чим відрізняються колотий і галтований Жадеит?
Нічим, це один і той самий камінь. Гартований камінь виходить обробкою колотого каменю в галтунковому барабані впродовж 6-10 діб. Гартований камінь має округлі форми та гладку поверхню, що надає йому особливої декоративності. Тому він дорожчий, ніж колотий.
Містична сила Жадеїту.
На Сході вірять у містичну силу цього каменю. Вироби з Жадеїту, які розташовані безпосередньо від людини, приносять їй здоров'я й сприятливо впливають на нього, вважають68. Вважається, що, якщо станеться нещасний випадок, Жадеит розіб'ється, зберігши життя і здоров'я своєму власникові.
У Китаї впродовж багатьох сотень років Жадеїт могла дозволити собі тільки високе знати. Китайські та японські імператори носили скарби з Жадеїту,соропали на подушках із Жадеїту та харчувалися з жадеитового посуду.
Жадеїт вважався попередником усіх коштовних каменів, символізуючи п'ять головних добродійців: співчуття, скромність, відвага, справедливість і мудрість.
У таємничих цивілізацій доколумбової Америки Ацтеків, Мая й Ольмеків Жадеїт був культовим дорогоцінним каменем, що цінується дорожче за будь-які інші матеріали. З нього виготовлялися численні художні вироби та амулети.
Чому жадіє дорогою?
Жадеїт — напівдрагоцінний камінь. У світі є лише кілька родовищ жадеїту, у Росії розробляється лише одне родовище — у Хакасії.
Ціни на Жадіот виміряні з цінами на смарагд. Так, що виставлялося в 1980 р. в р. Рангуні (Бірма) на виставці-продажі найбільший у світі оброблений Жадеїт сорту імперіал масою 750 каратів був оцінений у 2 млн дов.
За допомогою своєї високої міцності (твердість за шкалою Мооса 6,5-7,0; для порівняння, у алмаза — 10,0) камінь насилу піддається механічній обробці. Наприклад, кувалда через три години ударів на камені Жадеїта заплющується! Тому камінь надзвичайно важко навіть роздробити без спеціального обладнання. Цикл же різання та шліфування займає 30 днів!
Крім того, ціна Жадеїту складається і з його цілющих властивостей, якими не має жодного іншого каменю для лазіння та сауну.
Основні атрибути | |
---|---|
Виробник | Sawo |
Країна виробник | Фінляндія |
Вид каменю | Жадеїт |
Загальна вага | 5 кг |
Особливість обробки | Колотий |
Упаковка | Відро |
- Ціна: 2 800 ₴